Bytów stoi kolarstwem

Kategoria: Artykuły.
Ulica:
Miasto:
Kod pocztowy:
Telefon:
www:
Mail:
Średnia ocena:Nikt jeszcze nie ocenił- bądź pierwszy!
Średnie oceny (z 0 ocen)
Cena/JakośćNikt jeszcze nie ocenił- bądź pierwszy!
Ogólne wrażenieNikt jeszcze nie ocenił- bądź pierwszy!
ObsługaNikt jeszcze nie ocenił- bądź pierwszy!
Średnia ocena:Nikt jeszcze nie ocenił- bądź pierwszy!

W ten weekend Bytów stał się kolarską stolicą Polski. W sobotę odbył się tutaj Puchar Fiat Lang Team, a dzień później Skandia Maraton Lang Team. O kolarstwie i nie tylko rozmawialiśmy z Burmistrzem Miasta Bytowa – Ryszardem Sylką.

– Przed nami kolarski weekend w Bytowie. Czy czują Państwo tą niezwykłą atmosferę?

– Czujemy i bardzo mocno się cieszymy. Wyścigi organizowane przez Lang Team po kilku latach wracają do Bytowa. Jest to dla nas duże wyróżnienie, ponieważ w Bytowie kolarstwo jest rzeczą nam niezwykle bliską. Można powiedzieć, że Bytów stoi kolarstwem. Stąd wywodzi się Czesław Lang, a także Andrzej Kaiser, który jest jednym z najlepszych zawodników Skandia Maraton Lang Team. Jesteśmy wielkimi fanami kolarstwa i cieszymy się, że kolarstwo na najwyższym poziomie ponownie zawitało do Bytowa.

– Czesław Lang nie tylko organizuje tutaj wyścig, ale i specjalnie dla kibiców sam wziął w nim udział. To chyba coś niezwykłego dla wszystkich mieszkańców?

– Dla nas osoba Czesława Langa jest szczególnie bliska, to przecież honorowy obywatel miasta. Przed dwoma laty Rada Miasta nadała mu ten tytuł, a dodatkowo jest honorowym obywatelem, który aktywnie uczestniczy w rozwoju miasta. Wielkie dzięki dla niego, że pojawia się w Bytowie, bo wielu ludzi chciało go jeszcze raz zobaczyć na rowerze. Wystartował z Charuckim, jako ostatnia para, jednak na mecie nie był ostatnim, ale tak jak za dawanych lat, jednym z pierwszych.

– W trakcie weekendu przez Bytów przewinie się ponad 1000 kolarzy. To chyba dla was coś nowego?

– Nie jesteśmy specjalnie przerażeni tą ilością zawodników i chcielibyśmy, by było ich jak najwięcej. Aby wyścig odbył się jak najlepiej, przeznaczyliśmy na miasteczko startowe nowo odremontowany rynek, po rewitalizacji. Teraz jesteśmy w stanie przyjąć wszystkich gości, drużyny i kibiców, a trasa, która będzie wiodła przez przepiękne tereny wokół Bytowa, jest tak urokliwa, że wszyscy, którzy ją przejadą, będą tutaj chętnie wracać.

– Organizacja tak dużej imprezy to również świetna promocja dla miasta.

– Bytów tak jak wiele innych samorządów w kraju zabiega o promocję, ale my mamy szczególnie dużo do nadrobienia, ponieważ Bytów był przez wiele lat miastem mało znanym. W poprzedniej dekadzie nie inwestowano tutaj, np. w domki letniskowe, a przecież jest to cudowne miejsce do wypoczynku. Można tutaj odkrywać naturę, wypocząć w ciszy, spokoju, a jednocześnie połączyć to z aktywnym wypoczynkiem na rowerach czy nordic walking. Można również korzystać z wielu jezior i rzek, które chętnie przyjmują kajakarzy. W naszych lasach zapowiada się w tym sezonie wyjątkowe grzybobranie, szczególnie, że po ostatnich deszczach już zaczyna się wysyp.

– W Bytowie świetnie prosperuje klub kolarski Baszta, dzięki któremu słychać o was w całej Polsce.

– Baszta Bytów to już właściwie marka. Rozpoznają ją nie tylko zawodnicy, kibice, ale i wszyscy w kraju wiedzą, że Baszta Bytów to klub, który ma wiele talentów i mnóstwo sukcesów w kolarskich wyścigach. To jest klub z długą, 50-letnią i piękną tradycją. Chciałbym, a nawet jestem przekonany, że tak nadal będzie, ponieważ w mieście jest dobry klimat do uprawiania i rozwoju kolarstwa. Mamy wielu chętnych i utalentowanych młodych ludzi, dlatego jestem optymistą.

– Rozumiem, że w kolejnych latach nadal chcielibyście organizować takie imprezy?

– Oczywiście! Będziemy czekali na takie możliwości. Jesteśmy otwarci na tak cudowne inicjatywy.

Źródło- PowerSport

Komentarze

komentarzy

Powered by Facebook Comments

Comments are closed.