Lecz choćby przyszło tysiąc atletów…..

Kategoria: Artykuły.
Ulica:
Miasto:
Kod pocztowy:
Telefon:
www:
Mail:
Średnia ocena:Nikt jeszcze nie ocenił- bądź pierwszy!
Średnie oceny (z 0 ocen)
Cena/JakośćNikt jeszcze nie ocenił- bądź pierwszy!
Ogólne wrażenieNikt jeszcze nie ocenił- bądź pierwszy!
ObsługaNikt jeszcze nie ocenił- bądź pierwszy!
Średnia ocena:Nikt jeszcze nie ocenił- bądź pierwszy!

I każdy zjadłby tysiąc kotletów, …. każdy to czytał, każdy wie,a współczesność burzy pewne stereotypy,bo widok ciągnących ciężarówki (nomen omen) ciężarowców, stał się wpisany w obraz współczesnego siłacza. Ale czy to o to chodzi?

Marzenia o silnej, wysportowanej sylwetce, to jedno, a dieta, treningi i stan zdrowia to druga strona medalu.
Od mniej więcej 30 lat, pojawiają się coraz to nowi guru od odchudzania, zdrowego żywienia, fitnessu, joggingu, którzy starają się udowodnić,ze ich metoda jest nowoczesna i skuteczna. Na całym świecie tysiące trenerów pracuje nad sprawnością i wyczynem. Szkoda, że coraz częściej młodzi sportowcy lekceważą sygnały zdrowotne, które daje im przeciążony i źle odżywiony organizm, a kończy się to zasłabnięciem, a nawet śmiercią na boisku.

W drodze do zdrowia i sprawności wiele osób zapomina, że nie jesteśmy automatem do wyciskania soku z pomarańczek, a bardzo skomplikowanym organizmem, dla którego właściwe odżywianie to absolutna podstawa wyjściowa dla zdrowia, sprawności i życia w dobrostanie fizycznym.

Nie wolno przeciążać układu pokarmowego, nie wolno ryzykować przeciążeń układu krwionośnego. Nadwyrężony mięsień wymaga ledwie kilkudniowego odpoczynku, ale zakrzep w tętnicy może odebrać życie lub skazać na kalectwo, a przeciążenie nerek może doprowadzić do ich całkowitej niewydolności. Dlatego, każdy styl życia wymaga innego podejścia do własnego ciała, a w tym do sposoby jego żywienia.

Inaczej odżywiają się dzieci, inaczej dorośli, inaczej sportowcy, a czego innego oczekują osoby spędzające w pracy 10 godzin przez komputerem. Dlatego każdy musi znaleźć dla siebie właściwy sposób żywienia, taki,aby służył zdrowiu i optymalizował nasza sprawność w każdej dziedzinie. W tym mamy nadzieje pomoże Państwu nasza strona ….

Komentarze

komentarzy

Powered by Facebook Comments

Comments are closed.